usability.edu.pl
vademecum użyteczności i dostępności
serwisów internetowych

o autorze

Maciej MaliszewskiPasjonuję się projektowaniem serwisów internetowych, od architektury informacji i projektowania graficznego, po dobór odpowiednich technologii internetowych i programowanie. Szczególnie interesujące są dla mnie zagadnienia związane z użytecznością i dostępnością serwisów internetowych, które starałem się jak najszerzej opisać na stronach usability.edu.pl.

Zagadnieniami tymi, a także szeroko pojętą tematyką marketingu internetowego zajmowałem się w toku swoich studiów na Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Od kliku lat zajmuję się także przelewaniem tej teorii w praktykę: zaprojektowałem już kilkadziesiąt serwisów internetowych różnego rodzaju – od serwisów korporacyjnych, poprzez sklepy internetowe, aż po portale społecznościowe i inne nietypowe przedsięwzięcia internetowe.

Obecnie skupiam się przede wszystkim na tematyce projektowania i promocji sklepów internetowych, ponieważ w tym obszarze wiedza z zakresu web usability znajduje szczególne przełożenie na efekty biznesowe.

Nie wiem co przyniesie jutro – drugą falę kryzysu, załamanie klimatu, a może III Wojnę Światową? Ja pewnie będę wtedy projektował serwisy internetowe…

Maciej Maliszewski